Publikohen pamjet: Tifozët e Inter tentuan ta shpëtonin tifozin që u shkelë

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar pamjet kur Danielle Beladinelli kishte përfunduar i vdekur, pas përleshjes që patën tifozët e Inter me ata të Napolit dhjetorin e vitit kaluar të kaluar në qytetin e Milanos. 

Furgoni e shkelë Beladinellin, ndërsa tifozët ‘Zikaltër’ tentonin ta shpëtonin, por fatkeqësisht ai kishte ndërruar jetë, përcjell Periskopi.

Policia italiane ka njoftuar se ka hapur hetimin për këtë vrasje dhe deri tani janë 23 persona të përfshirë.

Viktime në fakt ishte tifoz i Varese, por ata kanë një binjakizim me tifozët e Inter dhe ata të Nice. Kur ka përleshje, ata bashkohen për t’u ndeshur me kundërshtarët.

30 persona kishin udhëtuar nga Franca, Nice, për në Milano. /Periskopi

Shpërndaje në: