Publikohet raporti i fundit i rasteve me COVID-19 në Kosovë

Publikohet raporti i fundit i rasteve me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në 24 orët e fundit nga 221 testime,4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sipas institutit, janë dhënë 0 doza të vaksinës kundër COVID-19 për shkak se të dieleve nuk ka vaksinim.

“Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.850 doza të vaksinës. Deri më sot 823.417 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 102.974 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.255. Në total numri i rasteve aktive është 48”, thuhet në njoftim.

 

Shpërndaje në: