Publikohet video e rrahjes brutale mes përkrahësve të Berishës e Bashës në protestë

Periskopi.com Lajme

Një protestues ka arritur që të ngjitet me shkallë në kati ne dytë të godinës, ndërsa aty i janë përgjigjur persona me fikëset e zjarrit dhe kanë nxjerrë një tavolinë.

Ndërkohë në një ambient tjetër të godinës, në ballkon janë përplasur me shkopinj dhe gaz një grup tjetër të mbështetësve të të dyja kampeve.

Po ashtu në disa ambiente të selisë, nga dyert dhe dritaret është hedhur pluhur nga fikëset e zjarrit.

Pas disa orësh, protesta ka përfunduar dhe protestuesit janë shpërndarë.