Punëtori i pompës së derivateve në Kosovë “e qet në minus” kompaninë, vjedh mbi 6 mijë euro nga arka

Periskopi.com Lajme

Pronari i një pompe të derivateve në Banullë të Graçanicës doli në minus nga punëtori i tij.

Policia në raportin 24-orësh ka treguar se si ky punëtor, kishte vjedhur 6 mijë e 365 euro nga arka e kësaj pompe.

I dyshuari është arrestuar dhe i janë gjetur parat e vjedhura.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.