Putin hyn në zhveshtoren e lojtarëve kroatë

Periskopi.com Botërori 2018

Llogaria zyrtare e kombëtares kroate në Instagram e ka publikuar një fotografi nga zhveshtorja e ekipit të tyre, ku mes tyre shihet edhe presidentja Kolinda Kitaroviq, si dhe ai rus, Vladimir Putin.

Kitaroviq ka qenë një mbështetëse e flaktë e kombëtares ballkanase në rrugën e tyre drejt finales së Kupës së Botës “Rusia 2018”.

“Të argjendtët e botës”, është përshkrimi i fotografisë së publikuar nga kombëtarja kroate.