Putin tregohet gjentelmen, ia dhuron një buqetë me lule Kitaroviqit (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ia ka dhuruar një buqetë me lule presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic në prag të finales që do të luhet sot ndërmjet Francës dhe Kroacisë

Kolinda Grabar-Kitarovic ia dhuroi një fanellë të Kroacisë Vladimir Putinit dhe e përgëzoi atë për organizimin e Kupës së Botës, shkruan Periskopi.

Putin u tregua gjentelmen dhe pasi pranoi fanellën e Kroacisë ia dhuroi një buqetë me lule Kitaroviqit.

Ndryshe, të dy do të jenë në stadiumin Luzhniki aty ku do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Botës. /Periskopi/