Putini i merr logon partisë së Sali Berishës

Putini i merr logon partisë së Sali Berishës

Kanë bërë bujë publikimi i fotove që vijnë nga Moska, ku Vladimir Putin ka startuar një fushatë politike me partinë e tij.

E kjo parti, që logon e ka me gërmat PD që në cirilice janë gërmat RD, ka përdorur logon identike të partisë së Sali berishës, i cili e riktheu sapo zaptoi selinë e PD-së pas zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit.

Ky fakt ende nuk është komentuar nga mediat pranë Berishës, nëse do të cilësohet si një zhvillim i rëndësishëm politik që sjell në skenën botërore, partia e Sali Berishës.

Aq më shumë se bashkë me Putinin, të dy i bashkon lufta ndaj SHBA dhe qënia në listë të zezë të qeverisë amerikane…

Shpërndaje në: