PZAP e konfirmon: Mehmet Ballazhi i PDK-së kryetar i ri i Hanit të Elezit

Periskopi.com Lajme

Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka konfirmuar se komuna e Hanit të Elezit nuk do të shkojë sërish në zgjedhje, dhe se Mehmet Ballazhi i PDK’së do të jetë kryetari i ri i kësaj komune, shkruan Periskopi.

Për më shumë vendimin:

Kujtojmë se pas humbjes, Refki Suma u ankua në Panelin për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), kundër subjektit politik PDK-së për presion ndaj votuseve në Zgjedhjet Lokale të datës 17 tetor 2021.