Qytetari: Nuk martohem pa i bërë 50 vjet sepse s’dua të grindem me gruan

Periskopi.com Lajme

Një qytetar shqiptar, për një vox për abcnews, ka thënë se ai do të martohet pas moshës 50-vjeçare, pasi nuk do të grindet me gruan. Sipas tij mosha ideale që një burrë të martohet është 50-vjeç dhe të marrë një grua nga mosha 25-35 vjeç.

Njeriu sa më i kulturuar është aq më pak fëmijë bën. Unë jam 45 vjeç dhe jam akoma beqar. Nuk e ndjej akoma të nevojshme të krijoj një familje dhe të grindem me gruan gjithë ditën. Do martohem mbas moshës 50 vjeç siç bëjnë mbretëritë. Gruan do e doja 25-35 vjeçe, jo më shumë. Ndërsa mosha e duhur për tu bërë prind është 55 vjeç”, u shpreh qytetari.