Qyteti i Kosovës që është kundër Kroacisë në finale, stoliset me flamuj francezë (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Kampionati botëror “Russia” 2018 ka zgjuar interesim të madh të shqiptarëve, pasi aty ishin prezentë katër bashkëkombësit e përfaqësueses së Zvicrës; Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami dhe Blerim Xhemajli.

Megjithatë, pasi Zvicra u eliminua nga Suedia, kosovarët me të madhe përkrahën përfaqësuesen e Kroacisë, pasi dihet se kjo e fundit dihet është një rival i madh i Serbisë.

Mirëpo, në finalen e nesërme ndërmjet Kroacisë dhe Francës një qytet i Kosovës ka zgjedhur që ta përkrah më shumë “gjelat”.

Bëhet fjalë për qytetin e Gjilanit i cili është stolisur me flamuj të Francës.