Ra në fushë pa ndjenja – Barcelona me postim prekës për Araujo

Periskopi.com Sporti

Në minutën e 67’të të takimit mes Barcelonës dhe Celta Vigos ndodhi një lëndim i rëndë.

Kjo ndërperje erdhi pas lojtari Ronald Araujo i Barcelonës ra pa ndjenja në fushë që detyroi mjekët të intervenonin shpejtë, shkruan Periskopi.

Në video shihet kur Araujo bie në tokë gjatë kohë që lëviz.

Rezultati final i takimit u vendos në  3:1 dhe dy kartona të kuq për të dyja skuadrat.

VIDEO