Rada Trajkoviq: Albin Kurti ka identifikuar problemin më të madh të Kosovës – Plazma Keksat

Periskopi.com Lajme

Politikanja serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka komentuar aksionin e sotëm kundër disa mallrave të kontrabanduara në Veri të vendit e ku i përfunduar mbeti vetëm një qytetar serb.

Ajo u shpreh me tallje se Albin Kurti po lufton kundër problemit më të madh të Kosovës, biskotave Plazma.

Trajkoviq e kishte mbështetur kursin politik të Albin Kurtit në të kaluarën, dhe vazhdimisht sulmohet nga Qeveria e Serbisë, përcjell Periskopi.

Shpërndaje në: