Rama dhe Abazoviq nisen ta takojnë Zelenskin në Kiev

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Dritan Abazoviq, janë nisur për në Kiev.

Ata do të udhëtojnë bashkë për në kryeqytetin ukrainas, ku Rusia ka filluar luftën më shumë se 100 ditë më parë.

“Për Kiev me ftesë të Presidentit Zelensky”, ka shkruar Rama.