Rama: Gratë dhe vajzat janë më pak të korruptuara se burrat

Periskopi.com Lajme

Muaj tetor në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka bërë një takim me gratë që janë këshilltare në Këshillat Bashkiak.

Ai është shprehur se gratë janë më pak të korruptueshme se burrat.

“Kemi 50% të këshillave bashkiak që janë gra dhe vajza, 60% e administratës publike janë gra dhe vajza dhe kjo do të thotë që minimalisht kemi 60% e administratës janë më pak të korruptueshëm pasi gratë dhe vajzat korruptohen më pak se burrat”, tha Rama./tch

Shpërndaje në: