Rama piu kafe me Abdixhikun para takimit me Kurtin

Rama piu kafe me Abdixhikun para takimit me Kurtin

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku ka bërë një postim rreth takimit me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, i cili po qëndron në Kosovë për mbledhjen e dy qeverive.

Abdixhiku ka thënë se dy vendet duhet t’i trajtojnë bashkë të gjitha temat dhe se në këtë mënyrë mund të sigurihet një e ardhme më e mirë.

“Kafen e mëngjesit e pimë bashkë në Prishtinë; afër Sheshit Skenderbeu. Kosova dhe Shqipëria kanë të ardhme të mirë kur trajtojnë hapur e afër çdo temë e rrugëtim”.

Shpërndaje në: