Rama takon Dua Lipën dhe shkruan fjalët më të mira për të: Çfarë çike!

Periskopi.com Showbiz

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka takuar këngëtaren kosovare me famë botërore Dua Lipa.

Rama ka shkruar fjalët më të mira për Dua Lipën duke e vlerësuar lartë jo vetëm për talentin e saj, por edhe si individ.

“Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike” ,ka shkruar Rama në Facebook.

Postimi i Ramës:

DUA LIPA që ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment, ndërsa një koment për Duan që pata kënaqësinë të njoh, unë dua ta ndaj me ju.

Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike

 

 

 

Shpërndaje në: