Raporti i policisë/ Tri femra dhe një mashkull u lënduan në aksidentin e mbrëmshëm në Rrugën B

Periskopi.com Lajme

Tri femra dhe një mashkull kanë pranuar ndihmë mjekësore pasi janë goditur nga një veturë në Rrugën B në Prishtinë.

Pas marrjes së trajtimit mjekësor të lënduarit janë liruar, ndërsa rasti po hetohet.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

Rr. “B”, Prishtinë 15.05.2022-22:10 Lëndime trupore kanë pësuar një mashkull dhe tri femra kosovar -e – këmbësorë pasi të njëjtit janë goditur nga një veturë me targa vendore të cilën e drejtonte një mashkull kosovar. Të lënduarit pas pranimit të tretmanit mjekësorë në QKUK janë liruar. Rasti vazhdon në procedurë të rregullt.