Raporti shqetësues pandemik: Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për dy raste të vdekjes në Kosovë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Numri i rasteve pozitive është 427.

Njoftimi i plotë:

13 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.704.633 doza të vaksinës.

ℹ️Deri më sot 793.574 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ️Deri më sot janë dhënë 24.841 doza përforëcuese dhe 2.137 doza të treta të vaksinës COVID-19.

ℹ️Nga 5.881 testime, 427 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

ℹ️Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.315.

ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 2.811.

ℹ️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: