Rayo Vallecano – Barcelona: Emrat e 22 futbollistëve që luajnë nga vërshëllima e parë

Periskopi.com Sporti

Barcelona ka udhëtuar te Rayo Vallecano për ndeshjen e xhiros së njëmbëdhjetë në La Liga që zhvillohet në Campo de Futbol de Vallecas.

Blaugranët po kalojnë një periudhë të vështirë, ndërkohë që hyjnë në këtë sfidë pas humbjes në ‘el Clasico’ nga Real Madridi.

Vallecano ndodhet në vend të tetë në renditje me një pikë më shumë se katalunasit.

Trajnerët Andoni Iraola dhe Ronald Koeman kanë vendosur për formacionet startuese të ndeshjes.

Formacioni startues i Rayo Vallecanos: Dimitrievski; Fran Garcia, Catena, Saveljich, Balliu; Oscar, Comesaña; Isi, Trejo, Alvaro Garcia; Falcao.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Dest, Pique, Eric Garcia, Jordi Alba; Sergi Roberto, Busquets, Nico; Coutinho, Aguero, Depay.