Reagimi interesant i presidentit të Dritës pas fitores në Europa League

Periskopi.com Sporti

Drita ka shënuar fitore historike ndaj Sileskit në Europa League.

Skuadra gjilanse i bashkohet Shkëdijes në raundin e tretë të Europa League si dy ekipet e vetme shqiptare.

Ekipi i drejtuar nga Ardian Nuhiu ishte më i mirë gjatë gjithë takimit dhe me plotë meritë arrinë të sigurojë një duel ndaj Legia Varshavës, ekip me të cilin do të takohet javën e ardhshme.

Fidan Gërbeshi dhe Ardian Limani realizuan për Dritën në pjesën e dytë, ndërkohë vendasit përfunduan takimin me 10 lojtarë pas përjashtimit të Darko Grozdanoski.

Pas përfundimit të ndeshjes, presidenti i Dritës, Valon Murseli ka postuar një reagim interesant në llogarinë e tij personale në facebook.

Shpërndaje në: