Përkrahësit e VV’së u rrahën mes vete, Agim Bahtiri akuzon aktivistët e PDK’së për incidentin

Periskopi.com Lajme

Një aktivitet i Agim Bahtirit duket se kanë shkuar më keq se që ishte planifikuar.

Burime të Gazetës Metro në Mitrovicë kanë thënë se përkrahës të Agim Bahtirit, që janë kundër kandidimit të Agim Bahtirit e kanë prishur një aktivitet të tij në lagjën te Tjegullorja.

Lidhur me rastin, ka reaguar vetë kryetari Bahtiri me anë të një postimi në ‘Facebook’, duke ua vënë fajin për tollovinë përkrahësve të PDK’së.

“Ndjej keqardhje për përkrahësit tonë, që sonte u sulmuan nga gangsterët e PDK-së në lagjen Bair, gjatë tubimit që po mbanim aty”, ka shkruar Bahtiri në ‘Facebook’.

“Po ndihem keq që po i jepni këtë fytyrë qytetit tonë të qetë, por ju veç po e tregoni fytyrën tuaj të vërtetë. Jo PDK, kështu nuk bëhet debati e as fushata!”, ka shtuar tutje ai.

Sipas mediave në Mitrovicë, ka pasur edhe perleshje fizike në këtë takim, meqë Agim Bahtirit, nuk është pranuar nga disa përkrahës në këtë lagje, të cilët e kanë akuzuar atë për mos pagesën e disa pagave.

Agim Bahtiri sot kishte për të mbajtur tubim në lagjen Tjegullore ku në ate takim pati perleshje fizike dhe qytetarët e perzune atë nga lagjja e tyre.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njesi të shumta të policisë.

Shpërndaje në: