Real Madridi e çmonton Galatasarayn

Periskopi.com Sporti

Real Madridi ka marrë një fitore të rëndësishme në ‘Santiago Bernabeu’/

‘Los Blancos’ mposhtën 6-0 Galatasarayn dhe bën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit.

Rodrygo (4’ 7’ dhe 90+3′) shkëlqeu në këtë sfidë duke shënuar tre gola.

Sergio Ramos (14’) dhe Karim Benzema (45’ 81’) u futën në listën e realizuesve në fitoren e lartë të ekipit e tyre.

PSG është e para në grupin A me 12 pikë, Reali e dyta me 7, Brugge në vendin e tretë me 2 pikë derisa Galatasaray e fundit me 1 pikë.

/Periskopi/

Shpërndaje në: