Real Madridi fiton bindshëm kundër Sheriff Tiraspolit

Periskopi.com Sporti

Reali dhe Interi kanë prerë biletën për në fazën tjetër të LIgës së Kampionëve. Reali e mundi 3-0 FC Sheriffin, duke u kualifikuar në kështu në fazën tjetër, bashkë me Interin, që më herët e mundi 2-0 Shakhtarin.

Real Madridi dhe Interi janë skuadrat e radhës që kanë siguruar nga një vend në mesin e 16 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve.

Interi më herët mundi 2-0 Shakhtarin dhe po priste vetëm fitoren e Los Blancos  për të siguruar edhe matematikisht kalimin më tutje.

Relai nuk dëshpëroi dhe me fitoren që arriti, kualifikoi veten dhe Interin në fazën tjetër.

Reali e mundi 3-0 FC Sheriffin me golat e David Alaba, Toni Kroos dhe Karim Benzema.

Lajm i hidhur është dëmtimi i Alabas, që lëshoi fushën para kohe,

Sido që të jetë, Reali tani ka 12 pikë, dy më shumë se Interi që luan sfidën e fundit dhe do të luftohet për pozitën e parë.