Real Madridi publikon listën me 23 të ftuarit për ndeshjen kundër Interit, disa mungesa të theksuara

Periskopi.com Sporti

Real Madridi pret Interin në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në kompeticionin më prestigjioz të futbollit për klube në botë, Champions League.

Takimi fillon nga ora 21:00 dhe luhet në ‘Giuseppe Meazza’, transmeton Periskopi.

Los Blancos për këtë sfidë do të jenë pa, Gareth Balen, Dani Ceballos, Marcelo dhe Toni Kroos që janë të lënduar.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga Real Madridi për takimin ndaj Nerazzurëve:

Portierët: Courtois, Lunin, Toni Fuidias

Mbrojtësit: Carvajal, Militao, Alaba, Vallejo, Nacho, Miguel.

Mesfushorët: Modric, Casemiro, Valverde, Vazquez, Isco, Camavinga, Blanco.

Sulmuesit: Hazard, Benzema, Asensio, Jovic, Vinicius, Rodrygo, Mariano.

Shpërndaje në: