Reali përmbys Valencian me dy gola të shpejtë në fund të ndeshjes, Vinicius e Benzema vjedhin tri pikët

Periskopi.com Sporti

Real Madrid ka marrë fitoren e radhës në La Liga.

‘Los Blancos’ kanë shënuar fitore me rezultatin 1:2 në udhëtim kundër Valencias, në një dramë të minutave të fundit, shkruan Periskopi.

Duro kalonte Valencian në epërsi me golin e minutës së 66’ por këtë epërsi vendasit nuk e ruajtën dot.

Vinicius JR dhe Karim Benzema shënuan dy gola të shpejtë në fund të ndeshjes, për t’i marrë tri pikë për skuadrën e tyre.

Braziliani gjeti golin në minutën e 86’, kurse francezi në minutën e 88’.

Real Madrid tashmë numëron 13 pikë në krye të tabelës, kurse Valencia mbetet me 10 pikë. /Periskopi/

Shpërndaje në: