Renditja e re në top 10, pas humbjes së Joshuas dhe fitores së Furyt ndaj Wilder

Periskopi.com Sporti

Duelet e fundit në botën e boksit kanë bërë që të ketë disa ndryshime në top 10-ën aktuale.

Tashmë, në peshat e rënda të botës së boksit, Anthony Joshua dhe Deontay Wilder kanë parë veten në rënie.

Anthony Joshua humbi titujt e tij në përballjen me Oleksandr Usyk, kurse Fury u konfirmua si kampion i WBC, duke mbetur i pamposhtur.

Me gjithë këto ngjarje, kjo është renditja e re e top 10.

10) Frank Sanchez

F: 19 (13 KO), H: 0, B: 0

Mosha: 29

Vendi: Kuba

9) Michael Hunter

F: 20 (14 KO), H: 1, B: 1

Mosha: 33

Vendi: SHBA

8) Joe Joyce

F: 13 (12 KO), H: 0, B: 0

Mosha: 36

Vendi: Britania

7) Joseph Parker

F: 29 (21 KO), H: 2, B: 0

Mosha: 29

Vendi: Zelanda e Re

6) Andy Ruiz Jr.

F: 36 (22 KO), H: 2, B: 0

Mosha: 32

Vendi: SHBA

5) Dillian Whyte

F: 28 (19 KO), H: 2, B: 0

Mosha: 33

Vendi: Britani

4) Deontay Wilder

F: 42 (41 KO), H: 2, B: 1

Mosha: 35

Vendi: SHBA

3) Anthony Joshua

F: 24 (22 KO), H: 2, B: 0

Mosha: 32

Vendi: Britania

2) Oleksandr Usyk

F: 19 (13 KO), H: 0, B: 0

Mosha: 34

Vendi: Ukraina

1) Tyson Fury

F: 31 (22 KO), H: 0, B: 1

Mosha: 33

Vendi: Britania