Reshjet e shiut përfshijnë Kosovën, breshër i madh në Deçan (VIDEO)

Periskopi.com Lajme

Sot gjatë ditës, në Kosovë është mbajtur një mot jashtëzakonisht i nxehtë, megjithatë në orët e para të mbrëmjes kanë filluar reshje shiu në disa vende.

Rrebeshe lokalisht shumë të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër kanë përfshirë disa rajone të Kosovës.

Në një video të publikuar nga, ‘RahoPress’, shihen reshjet e mëdha të shiut dhe breshërit në Deçan.

Më poshtë keni pamjet: