Reshjet e shiut dhe erërat e forta shkaktojnë dëme në Çair të Shkupit

Periskopi.com Lajme

Moti i lig që ka kapluar sot Shkupin me rrethinë nga shiu i rrëmbyeshëm dhe erërat e forta ka shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Reshjet e shiut dhe erërat e forta, sot kanë shkaktuar dëme të mëdha në Çair.

Nga pamjet e siguruar nga Alsat, shihet se pas reshjeve dhe erërave tashmë banorët po mundohen të largojnë rrëmujën e shkaktuar.