Rexhaj i VV-së për Radojçiqin: Ky ose po don të martirizohet, ose të arrestohet

Periskopi.com Lajme

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka reaguar pas një videoje të publikuar dje në një medium qeveritar serb, e në të cilën shihet nënkryetari i Listës Serbe, i sanksionuari nga SHBA-të, Milan Radojiçiq, siç pretendohet diku në veri të Republikës së Kosovës.

Rexhaj ka thënë se Radojiçiq ose dëshiron të martirizohet ose të arrestohet, dhe thotë se njërën nga këto gjëra Radojiçiq dëshiron ta bëjë duke nisur një kryengritje të serbëve.

“Ky ose po don të martirizohet, ose të arrestohet, ose të nis kryengritje të serbëve ku ai e përjeton një nga dy të parat”, ka shkruar Rexhaj.