Rezidenca 2.9 milionshe e Paul Pogbas, aeroplani dhe koleksioni i tij i veturave

Periskopi.com Sporti

Ylli i Manchester Unitedit, Paul Pogba ka një pasuri marramendëse duke poseduar kështu një numër makinash, aeroplan privat dhe një rezidencë moderne.

Pogba u bë një yll global në vitin 2016 kur kaloi në United pe 89 milion dollar duke bërë kështu transferimin më të shtrenjtë deri në atë vit.

Pogba ka një dashuri për veturat- dhe koleksioni i tij vjen me një shumë befasues rreth 1.6 milion £.

Ka një Rolls-Royce Wraith i zi, me vlerë 290,000 £ dhe, pastaj një Lamborghini Aventador që mund të arrijë 62mph në vetëm tre sekonda.

 Pogba's car collection includes a black Rolls-Royce Wraith Black Badge valued at £290,000

 Pogba also owns a white Lamborghini Aventador which is capable of 218mph

Pogba jeton në një rezidencë mjaft moderne me pesë dhoma gjumi, gjithashtu edhe një dhomë lojrash, banjo me suite dhe kuzhinierin e tij personal. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: