Rezultatet në Prishtinë: Përfundimisht, Arben Vitia dhe Përparim Rama në balotazh

Periskopi.com Lajme

Tashmë janë numëruar mbi 70 për qind të votave në komunën e Prishtinës.

Përqindja e Arben Vitisë, kandidatit të VV-së, ka pasur një rënie të lehtë përsëri por rënie të lehtë ka pasur edhe ajo e Përparim Ramës.

Uran Ismaili ka arritur të shkojë në 21.66 për qind, përcjell Periskopi.

Daut Haradinaj duket se nuk do të jetë në balotazh pasi ka marrë vetëm 4.53 për qind.

Garë e ngushtë është edhe mes kandidatëve për kryetar komune.