Rikthehet shiu, ky është parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

Periskopi.com Lajme

Nga dita e premte do të ketë shtim të vransirave, e pasdite dhe në mbrëmje, vende-vende paraqiten edhe kushte për riga lokale shiu. Mundësi për shi priten edhe ditën e shtunë. Nga dita e diel, sërish mot më stabil dhe më shumë diell.

6.05 – Kryesisht me vransira e ngrohtë, me mundësi për riga lokale shiu.
7.05 – Kryesisht me vransira, e mundësi për riga lokale shiu.
8.05 – Ngrohtë e kryesisht me diell.
9.05 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.
Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 6C e 10C, e maksimalet ndërmjet 20C e 22C.
Era frynë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga juglindja 5-11m/s.
Shtypja atmosferike mbetet më e lartë mbi vlera normale dhe luhatet në këto vlera të larta.