Roboti debuton në Lojërat Olimpike dhe del i pagabueshëm

Periskopi.com Sporti

Sot kanë startuar ndeshjet e basketbollit në Tokyo.

Kryendeshja e ditës së sotme është duke u zhvilluar tani mes Francës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në pushimin mes dy pjesëve të kësaj ndeshje ka ndodhur diçka e veçantë në sportin e basketbollit.

Organizatorët kanë krijuar një robot që ka bërë disa gjuajtje në kosh.

Roboti ishte i pagabueshëm pasi realizoi të gjitha gjuajtjet nga vija e tre-pikëshit, deri te gjuajtja nga mesi i fushës.

Shpërndaje në: