Ronaldo mbrohet nga binjakët e elitës së forcave speciale që shërbyen në Afganistan

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo dhe familja e tij po mbrohen nga vëllezërit binjakë që shërbyen në një njësi elitare të forcave speciale në Afganistan.

Futbollisti i famshëm, 36 vjeçar, i cili nënshkroi për Man United për herë të dytë muajin gusht, u pa me vëllezërit në shtator, menjëherë pasi ata u punësuan ndërsa ai përgatitej të udhëtonte në Zvicër me skuadrën për një ndeshje të Ligës së Kampionëve.

Një nga binjakët u pa gjithashtu në fillim të këtij muaji në festën e ditëlindjes të organizuar nga e dashura e tij shtatzënë Georgia Rodriguez për vajzën e tyre Alana Martina, katërvjeçare, në Madrid.

Truprojat tani janë zbuluar si vëllezërit Sergio dhe Jorge Ramalheiro, ish-ushtarë që luftuan në Afganistan para se të shkonin për t’u bashkuar me një njësi të mbrojtjes së ngushtë të policisë portugeze që mbronte gjyqtarët dhe politikanët.

Revista portugeze e famshme Flash tha se binjakët janë pjesë e një grupi trenjakësh. Vëllai i tretë, i quajtur Alexandre, mësohet se punon si oficer policie, shkruan DailyMail.