Ronaldo thyen një tjetër rekord, futet në histori të futbollit në nivel të kombëtareve

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo është futur në historinë e futbollit edhe në nivel të kombëtareve me dy golat e tij të realizuar kundër Irlandës në minutat 89 dhe 90+, përcjellë KosovaPress.

Ylli portugez tashmë është bërë golashënuesi më i mirë ndërkombëtarë të të gjitha kohërave duke e kaluar legjendën e Iranit Ali Daei i cili i kishe realizuar 109 gola.

Më dy golat e së mërkurës, Ronaldo ka arritur në shifrën e 111 golave.

Shpërndaje në: