Rooney drejt Evertonit?

Rooney drejt Evertonit?

Transferimi i mundshëm i Wayne Rooney nga Manchester United tek Everton, raportohet të jetë i pashmangshëm.

Sipas TalkSport, Everton pritet të sigurojë shërbimet e ish-lojtarit, i cili u largua nga klubi për t’iu bashkuar Djajve të Kuq më 2004.

Rooney ka insistuar se ai nuk do të luajë për asnjë klub tjetër të Premier League përveç Everton – klubi që ka mbështetur që kur ishte fëmijë dhe ku bëri debutimin e tij si profesionist – nëse vendos të largohet nga United.

MANCHESTER, ENGLAND - APRIL 27:  Jose Mourinho, Manager of Manchester United and Wayne Rooney of Manchester United make their way to the bench during the Premier League match between Manchester City and Manchester United at Etihad Stadium on April 27, 201

Shpërndaje në: