Rrahmani e mund Kastratin, Napoli i frikshëm edhe në Europa League

Periskopi.com Sporti

Napoli e ka mundur me përmbysje Legia Warsawan e Lirim Kastratit.

Italianët, për të cilët startoi Amir Rrahmani, e nisën keq takimin, duke pranuar gol në minutën e 10’, realizoi Emreli.

Por, mysafirët reaguan vetëm në pjesën e dytë, ku madje shënuan katër herë, duke triumfuar në fund 4-1.

Amiri ishte fantastik në mbrojtje për Napolin, derisa Kastrati dha më të mirën për Legian, por u turpërua në fund me këtë humbje.

Zielinski, Mertens, Lozano dhe Ounas shënuan për fitoren e Napolit