Rrebeshe shiu me bubullima, moti për sot dhe fundjavë

Rrebeshe shiu me bubullima, moti për sot dhe fundjavë

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe gjatë vikendit në vend.

24.06 – Orëve të hershme të mëngjesit, vende-vende mbesin mundësi për rrebeshe shiu.  Ditën kryesisht me diell dhe jo aq nxehtë.

25.06 – Nxehtë e kryesisht me diell.  Pasdite më pas priten rrebeshe me bubullima.

26.06 – Kryesisht me diell.  Pasdite vransira kalimtare me mundësi për riga lokale shiu.

27.06 – Kryesisht me diell dhe nxehtë.

Temperaturat mbesin paksa të larta.  Minimalet luhaten ndërmjet 15C e 18C, e maksimalet nga 28C deri në 31C, e lokalisht edhe 32C e 34C.

Do të fryjë erë kryesisht nga krahu verior, të enjten edhe e fuqishme 7-15m/s.

Shtypja atmosferike luhatet kryesisht përreth vlerave normale

Shpërndaje në: