Rrënqethëse: Shaqiri i bën një befasi të madhe tifozit të tij që po lufton me kancerin

Periskopi.com Sporti

Rick është një tifoz i madh i Xherdan Shaqirit. Ai kishte planifikuar ta shikonte në stadium ndeshjen e Chicago Fire, por nuk kishte mundur për shkak se ishte diagnostifikuar me kancer.

Megjithatë, Shaqiri ia bëri ditën speciale atij.

Ai ia dërgoi një fanellë të nënshkruar nga vet ai, si dhe një video mesazh.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chicago Fire FC (@chicagofire)