Rreth 20 përqind e të infektuarve janë të moshave 10-19 vjeç

Periskopi.com Lajme

Tre mijë e 617 raste të reja me COVID-19 dhe katër vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, njofton MSh, transmeton Klankosova.tv.

Në mesin e të infektuarve, rreth 20 përqind të numrit në total janë të moshave 10 deri 19.

Ndërkohë, grupmosha e të vdekurve është mbi 80 vjeç, tre persona, dhe rreth 50-59 një tjetër.