Rund i ri bisedimesh Kosovë – Serbi më 16 e 17 nëntor

Rund i ri bisedimesh Kosovë – Serbi më 16 e 17 nëntor

 

Sipas burimeve diplomatike jozyrtare të gazetës së Beogradit “Danas”, bashkëbiseduesit do të flasin për lëvizjen e lirë dhe zbatimin e marrëveshjes së arritur më herët për “objektet e përhershme lidhur me menaxhimin e integruar të vendkalimeve “,, transmeton Koha.net.

Delegacionet i udhëheqin Edita Tahiri dhe Marko Gjuriq.

Kjo gazetë shkruan se kësaj radhe do të bëhet, të paktën në lëvizje.

Ka zëra se gjatë nëntorit në Bruksel mund të takohen edhe kryeministrat Isa Mustafa e Aleksandar Vuçiq.

Shpërndaje në: