Rusia thotë se ka sulmuar depot e armëve amerikane afër Polonisë

Periskopi.com Lajme

Rusia ka thënë se ka goditur depot e armëve të ShBA-së dhe të Evropës me një sulm raketor afër regjionit Lviv të Ukrainës, që është fare pranë kufirit polak, shkruan Sky News, përcjell Periskopi.

Pretendimi nuk mund të verifikohet në mënyrë të pavarur dhe se pritet të ketë lajme të reja ndaj këtij lajmi.

Kremlini më herët konfirmoi se 250 luftëtarë ukrainas në fabrikën e çelikut në Azovstal janë dorëzuar, 51 prej të cilëve kanë qenë të plagosur.