Rusia tregon qëndrimin e saj për ndarjen e Kosovës

Periskopi.com Lajme

Rusia do të respektojë çdo vendim të  Serbisë për Kosovën , tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova,

Siç tha ajo, qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës është i qëndrueshëm dhe i bazuar në të drejtën ndërkombëtare, respektin për sovranitetin e Serbisë dhe legjislacionin e saj të brendshëm, transmeton Klan Kosova.

Këto komente ajo i bëri pas një takimi që pati në Beograd me ministrin e Inovacionit dhe Teknologjisë së Serbisë, Nenad Popoviq.

 

Shpërndaje në: