Salah kërkon gjysmë milion funte për javë – nuk rinovon kontratën me kushte të tjera

Periskopi.com Sporti

Liverpool mund të mbetet pa yllin kryesor të skuadrës.

Egjiptiani Mohamed Salah ka vendosur të pasurohet jashtëzakonisht shumë nga futbolli, bazuar në kërkesat e tij të fundit.

Salah do të jetë së shpejti pa kontratë, dhe Liverpool po mendon për rinovimin me të. Megjithatë, kërkesat e lojtarit janë të jashtëzakonshme.

Mediet angleze bëjnë të ditur se lojtari po kërkon gjysmë milioni funte për javë, për të firmosur kontratën e re, përcjell Periskopi.

Liverpool kanë dëgjuar kërkesën, por nuk janë gati të ofrojnë një pagë të tillë për anësorin.

‘Reds’ kanë për synim të ruajnë strukturën e pagave në klub dhe një pagë e tillë e kërkuar nga Salah do të hapte telashe. /Periskopi/

Shpërndaje në: