Sassuolo përmbysë disavantazhin kundër Milanit, Kjaer figura tragjika e ‘Rossonerëve’

Periskopi.com Sporti

Sassuolo ka përmbysur disavantazhin nga 1-0 dhe tash po avancon 2-1 kundër Milanit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 14 në Serie A.

Realizatori i golit të parë, Scamacca shënoi edhe të dytin duke qëlluar pas një topi të kthyer në zonë në minutën e 33-t.

Shikoni golin më poshtë.

VIDEO