Sekretari amerikan i shtetit: Nuk prisnim më shumë nga Putin

Sekretari amerikan i shtetit: Nuk prisnim më shumë nga Putin

Sekretari amerikan i shtetit Rex Tilerson tha se ai dhe presidenti amerikan Donald Trump nuk kanë pritur asgjë tjetër nga presidenti rus Vladimir Putin përveç se të mohojë se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të mbajtura vitin e kaluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton AP, transmeton Periskopi.

Ai gjatë vizitës së tij në Ukrainë tha se biseda në mes të Trump dhe Putin në lidhje me zgjedhjet presidenciale të SHBA’së shkoi “siç pritej”./Periskopi/

Shpërndaje në: