Sensacional: Hakan Calhanoglu sapo ka shënuar gol direkt nga këndorja kundër Romës

Periskopi.com Sporti

Interi ka kaluar në epërsi si mysafir i Romës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 16 në Serie A.

Hakan Calhanoglu ka realizuar në minutën e 15 një gol sensacional direkt nga këndorja.

U duk sikur një krosim i parrezikshëm fillimisht, pasi nuk ishte aq i lartë por, sigurisht edhe nga hutia dhe zona e ngjeshur me futbollistë, portieri i Romës nuk arriti ta largojë topin.

Shikoni golin më poshtë.

VIDEO