Sergi Roberto i thotë ‘po’ shkurtesës së pagës, arrin marrëveshje për kontratën e re

Periskopi.com Sporti

Barcelona dhe Sergi Roberto raportohet se kanë rënë dakord për të vazhduar bashkëpunimin.

Sipas “Sport”, Roberto ka pranuar kontratën e re të ofruar, e cila është e vlefshme deri në vitin 2024.

Gazeta spanjolle gjithashtu ka raportuar se futbollisti spanjoll ka pranuar ulje të pagës, teksa tani ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi i marrëveshjes.

29-vjeçari është produkt i Barcelonës dhe një nga kapitenët e kësaj skuadre.

Sergi Roberto debutimin me skuadrën e parë katalunase e bëri në vitin 2013.

Shpërndaje në: