Sergio Ramos shpërthen në lot : “Real Madridi më dëboi”

Periskopi.com Sporti

Pas më shumë se 16 vite aventura e Ramosit tek skuadra e Realit ka marrë fund.

Kapiteni dhe lideri i skuadrës i cili i udhëhoqi spanjollët në një triumf 4 vjeçarë në Champions po ashtu edhe në shumë tituj tjerë, është larguar si të ishte një lojtar i huazuar nga një skuadër e lindjes së largët, transmeton Periskopi.

 

Ramos as nuk e kishte menduar largimin, duke qenë i gatshëm edhe të sakrifikojë pagën e tij veç që të vazhdonte të ishte pjesë e “Los Blancos”.

Ai zbuloi detajet e bisedimeve ku pranoi se ai kërkoi një ofertë 2 vjeçare, një vitë më shumë se sa që i ishte ofruar nga kryesia e klubit.

35 vjeçari edhe pse ende një ndër mbrojtësit më të mirë në qarkullim ne fund pranoi ofertën “hajgare” të Realit, por edhe ajo ofertë në fund u anulua nga Perez.

Shpërndaje në: