Sërish tërmet në Itali

Sërish tërmet në Itali

Lëkundjet e tërmetit kanë tronditur zonat Marche dhe Umbria, ndërsa ka shkaktuar kaos duke bërë që njerëzit të dalin në rrugë.

Mediat italiane raportojnë se brenda 1 ore kanë rënë edhe tre tërmete të tjera 3.6 ballë.

Grupi i Mbrojtjes Civile po verifikon për dëmet e fundit

 

Shpërndaje në: